Hotel Slunný dvůr Hotel Slunný dvůr Hotel Slunný dvůr Hotel Slunný dvůr Hotel Slunný dvůr

Jeskyně Na Špičáku – Písečná

Adresa: Správa jeskyní České republiky
Jeskyně Na Špičáku
790 82 Písečná
(Telefon: +420 584 421 284)

OTEVÍRACÍ DOBA:
Leden - březen: na objednávku v pracovní dny
Duben - červen: úterý - neděle 9:00 - 16:00 hod.
Červenec, srpen: pondělí - neděle 9:00 - 17:00 hod.
Září, říjen: úterý - neděle 9:00 - 16:00 hod.

Špičák je budován krystalickým vápencem, který vytváří mohutný skalnatý hřeben 260 metrů dlouhý a až 33 metrů vysoký. Na skalách jsou krásně vyvinuté škrapy. Jeskyně jsou prakticky bez krápníkové výzdoby, zato s neobvyklými srdčitými a vejčitými profily chodeb. Ty byly pravděpodobně vymodelovány tavnými vodami pevninského ledovce, který v jedné z ledových dob zasáhl až k České Vsi. Přes 400 metrů dlouhý podzemní labyrint chodeb a puklin je vytvořen v devonských mramorech (mořské usazeniny, stáří 350–380 milionů let). 220 metrů dlouhá prohlídková trasa je bezbariérová.

Jeskyně Na Špičáku – Písečná Jeskyně Na Špičáku – Písečná Jeskyně Na Špičáku – PísečnáJAK SE TAM DOSTANEME?

Automobilem z Jeseníku: po silnici I/44 přes Českou Ves (směr Mikulovice, PL) do Písečné, v Písečné odbočte doleva na II/455 na Supíkovice, jeskyně se nacházejí asi 1 km za Písečnou po levé straně, je třeba k nim sjet po místní komunikaci, která je dobře značená.

Vlakem: Vlakové stanice Písečná se nachází asi 1km od jeskyní, zastavují zde vlaky na trase Jeseník – Mikulovice - Krnov - Opava - Ostrava.

Autobusem: Autobusová zastávka Supíkovice, jeskyně se nachází asi 1 km od jeskyní, zastavují zde autobusy jezdící z Jeseníku.

Jeskyně Na Špičáku – Písečná


Hotel Slunný dvůr v Jeseníku hodnocení