Hotel Slunný dvůr Hotel Slunný dvůr Hotel Slunný dvůr Hotel Slunný dvůr Hotel Slunný dvůr

Vyhlídka Čertovy kazatelny - Račí údolí u Javorníka

Čertovy kazatelny jsou skalní útvar nad Račím údolím u Javorníku. Račí údolí se táhne v délce asi 7 km dole pod vyhlídkou. V jeho dolní části byla roku 1998 vyhlášena přírodní rezervace, jejímž posláním je ochrana lesních porostů pralesovitého charakteru. Chráněná plocha zahrnuje území na obou stranách Račího potoka včetně lokalit Čertovy kazatelny a Pustý zámek.

Čertovy kameny – vyhlídka Čertovy kameny – vyhlídkaJAK SE TAM DOSTANEME?

Automobilem:Do Račího údolí můžete dojet autem po silnici I/60 Jeseník - Javorník. Na rovince před Javorníkem odbočíte doleva (směr Račí údolí) a pokračujete několik km až po zákaz vjezdu, kde je parkoviště. Odtud vystoupíte po zelené turistické značce ( Z 80 Račí údolí - Čertovy kazatelny) k vyhlídce.

Vlakem, autobusem:Vlakem či autobusem z Jeseníku do Javorníku ( u vlaku je přestup v Lipové - Lázních), dále pěšky. Z Javorníku po modré značce (M 77 Javorník - Borůvková hora) do Račího údolí, odtud dál po zelené (Z 80 Račí údolí - Čertovy kazatelny). Jiná možnost je vydat se z Javorníka po červené značce (Č 74 Javorník - Žulová) a posléze se napojit na zelenou (Z 80 Račí údolí - Čertovy kazatelny).

Čertovy kameny – vyhlídka Čertovy kameny – vyhlídka


Hotel Slunný dvůr v Jeseníku hodnocení