MENU

Okolí Jeseníky

Tipy na výlety a aktivity

LÁZNĚ JESENÍK

IDEÁLNÍ MÍSTO PRO VAŠI DOVOLENOU V LÉTĚ I ZIMĚ

CHKO Jeseníky je rájem pro každého milovníka přírody. Můžete zavítat do impozantních vápencových jeskyní, prohlédnout si široké okolí z jedné z mnoha rozhleden nebo navštívit nádherný barokní zámek. Možností je skutečně hodně.

Letní inspirace

V létě se návštěvníkům hotelu otevírá široké množství stezek a výletních cílů, které lákají k objevování. Vydat se můžete pěšky rovnou od hotelu na poznávací trasu zakladatele místních lázní Vincenze Priessnitze, krásným výhledem do okolí vás za výšlap odmění hora Praděd. Bohatý výběr tras potěší také nadšené sportovce, kteří se rádi kochají krajinou ze sedla kola.

Celodenní výlet na Praděd

Hora Praděd je vysoká 1492 m n.m. a je nejvyšším vrcholem Jeseníků i celé Moravy. V jejím okolí se rozprostírá národní přírodní rezervace a je křižovatkou mnoha turistických tras. Na vrcholu je možné každý den navštívit rozhlednu otevírající unikátní výhled. Na rozhlednu se můžete vydat pěšky z Červenohorského sedla přes chatu Švýcárna (8 km) po červené turistické značce, v zimě rovněž na běžkách, trasa je součástí mezinárodní turistické trasy E3 a běžkařské jesenické magistrály.

CHKO Jeseníky všude kolem

Ať už pěšky nebo na kole, ze Slunného dvora se můžete vydat poznávat krásy všudypřítomné chráněné krajinné oblasti Jeseníky. Mezi nejzajímavější místa se řadí Nýznerovské vodopády, které tvoří soustava kaskád a peřejí v romantické soutěsce nad ústím Bučínského potoka, s celkovou výškou 14 metrů. Asi 3 km od Jeseníku můžete navštívit skalní útvar Čertovy kameny s výhledem do údolí říčky Bělé a na polské roviny. Jedním z nejznámějších zatopených lomů na Žulovsku je lom Rampa, který je oblíbeným místem letní rekreace.

Stezka Vincenze Priessnitze

Trasa stezky vede po 7 km dlouhém okruhu ze zastávky Sanatorium Priessnitz v Lázních Jeseník. Na stezce je umístěno 9 informačních panelů, které přibližují rozvoj přírodního lázeňství a neuvěřitelně zajímavý životní příběh Vincenze Priessnitze – zakladatele prvního vodoléčebného ústavu na světě. Trasa vede po zelené turistické značce a je určena pouze pro pěší. Na stezce je k vidění 14 pramenů a několik drobných památek. 

Zimní tipy

Zimní měsíce v Jeseníkách přejí milovníkům lyžařských sportů, protože se v okolí nachází několik lyžařských areálů. Na své si přijdou jak rodiny s dětmi a začátečníci, tak zkušení lyžaři. V okolí hotelu se nachází rovněž upravené běžkařské trasy. Vyzkoušet si můžete i méně tradiční zimní sporty jako skialpinismus nebo splitboarding. I v zimních měsících lze navštívit vodní elektrárnu Dlouhé Stráně. 

Lyžařské areály v Jeseníkách

V okolí můžete navštívit Ski Centrum Miroslav, které se nachází v obci Lipová-lázně, přibližně 8 km od hotelu. Nabízí dvousedačkovou lanovku a 2 vleky. Dalším lyžařským areálem je Skipark Filipovice, necelých 13 km od Slunného dvora. Zde můžete využít sedačkovou lanovku, snowpark, dětský park i večerní lyžování. V neposlední řadě můžete navštívit Ski areál Červenohorské sedlo, 19 km od hotelu, kde naleznete dva svahy s lanovou dráhou a 7 vleky. Nechybí zde půjčovna vybavení ani lyžařská škola.

Vodní elektrárna Dlouhé stráně

Ze Ski areálu Kouty nad Desnou se můžete po celý rok vydat na prohlídku přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně, která se v roce 2005 zařadila mezi 7 největších divů České republiky. Příjemná procházka na vás čeká podél horní nádrže ve výšce 1 350 m n.m., po rezervaci exkurze můžete nahlédnout i do vnitřních prostor elekrárny, kde se dozvíte o všech jejích funkcích i přilehlých jeskyních. 

Muzeum Vincenze Priessnitze

Vlastivědné muzeum Jesenicka obývá historickou památku Vodní tvrz Jeseník. Navštívit zde můžete několik stálých i krátkodobých expozic, např. o historii a archeologii Jesenicka, či o jeho fauně a flóře. K muzeu se řadí také expozice o Vincenzi Priessnitzovi, kterou je možné navštívit přímo v Lázních Jeseník, v jeho rodném domě. 

Speciální nabídka