MENU

Léto v Jeseníkách

Tipy na výlety a aktivity

LÁZNĚ JESENÍK

IDEÁLNÍ MÍSTO PRO VAŠI DOVOLENOU V LÉTĚ I ZIMĚ

CHKO Jeseníky je rájem pro každého milovníka přírody. Můžete zavítat do impozantních vápencových jeskyní, prohlédnout si široké okolí z jedné z mnoha rozhleden nebo navštívit nádherný barokní zámek. Možností je skutečně hodně.

Letní inspirace

V létě se návštěvníkům hotelu otevírá široké množství stezek a výletních cílů, které lákají k objevování. Vydat se můžete pěšky rovnou od hotelu na poznávací trasu zakladatele místních lázní Vincenze Priessnitze, krásným výhledem do okolí vás za výšlap odmění hora Praděd. Bohatý výběr tras potěší také nadšené sportovce, kteří se rádi kochají krajinou ze sedla kola.

Celodenní výlet na Praděd

Hora Praděd je vysoká 1492 m n.m. a je nejvyšším vrcholem Jeseníků i celé Moravy. V jejím okolí se rozprostírá národní přírodní rezervace a je křižovatkou mnoha turistických tras. Na vrcholu je možné každý den navštívit rozhlednu otevírající unikátní výhled. Na rozhlednu se můžete vydat pěšky z Červenohorského sedla přes chatu Švýcárna (8 km) po červené turistické značce, v zimě rovněž na běžkách, trasa je součástí mezinárodní turistické trasy E3 a běžkařské jesenické magistrály.

CHKO Jeseníky všude kolem

Ať už pěšky nebo na kole, ze Slunného dvora se můžete vydat poznávat krásy všudypřítomné chráněné krajinné oblasti Jeseníky. Mezi nejzajímavější místa se řadí Nýznerovské vodopády, které tvoří soustava kaskád a peřejí v romantické soutěsce nad ústím Bučínského potoka, s celkovou výškou 14 metrů. Asi 3 km od Jeseníku můžete navštívit skalní útvar Čertovy kameny s výhledem do údolí říčky Bělé a na polské roviny. Jedním z nejznámějších zatopených lomů na Žulovsku je lom Rampa, který je oblíbeným místem letní rekreace.

Stezka Vincenze Priessnitze

Trasa stezky vede po 7 km dlouhém okruhu ze zastávky Sanatorium Priessnitz v Lázních Jeseník. Na stezce je umístěno 9 informačních panelů, které přibližují rozvoj přírodního lázeňství a neuvěřitelně zajímavý životní příběh Vincenze Priessnitze – zakladatele prvního vodoléčebného ústavu na světě. Trasa vede po zelené turistické značce a je určena pouze pro pěší. Na stezce je k vidění 14 pramenů a několik drobných památek. 

Speciální nabídka