MENU

Zima v Jeseníkách

Tipy na výlety a aktivity

LÁZNĚ JESENÍK

IDEÁLNÍ MÍSTO PRO VAŠI DOVOLENOU V LÉTĚ I ZIMĚ

CHKO Jeseníky je rájem pro každého milovníka přírody. Můžete zavítat do impozantních vápencových jeskyní, prohlédnout si široké okolí z jedné z mnoha rozhleden nebo navštívit nádherný barokní zámek. Možností je skutečně hodně.

Zimní tipy

Zimní měsíce v Jeseníkách přejí milovníkům lyžařských sportů, protože se v okolí nachází několik lyžařských areálů. Na své si přijdou jak rodiny s dětmi a začátečníci, tak zkušení lyžaři. V okolí hotelu se nachází rovněž upravené běžkařské trasy. Vyzkoušet si můžete i méně tradiční zimní sporty jako skialpinismus nebo splitboarding. I v zimních měsících lze navštívit vodní elektrárnu Dlouhé Stráně. 

Lyžařské areály v Jeseníkách

V okolí můžete navštívit Ski Centrum Miroslav, které se nachází v obci Lipová-lázně, přibližně 8 km od hotelu. Nabízí dvousedačkovou lanovku a 2 vleky. Dalším lyžařským areálem je Skipark Filipovice, necelých 13 km od Slunného dvora. Zde můžete využít sedačkovou lanovku, snowpark, dětský park i večerní lyžování. V neposlední řadě můžete navštívit Ski areál Červenohorské sedlo, 19 km od hotelu, kde naleznete dva svahy s lanovou dráhou a 7 vleky. Nechybí zde půjčovna vybavení ani lyžařská škola.

Vodní elektrárna Dlouhé stráně

Ze Ski areálu Kouty nad Desnou se můžete po celý rok vydat na prohlídku přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně, která se v roce 2005 zařadila mezi 7 největších divů České republiky. Příjemná procházka na vás čeká podél horní nádrže ve výšce 1 350 m n.m., po rezervaci exkurze můžete nahlédnout i do vnitřních prostor elekrárny, kde se dozvíte o všech jejích funkcích i přilehlých jeskyních. 

Muzeum Vincenze Priessnitze

Vlastivědné muzeum Jesenicka obývá historickou památku Vodní tvrz Jeseník. Navštívit zde můžete několik stálých i krátkodobých expozic, např. o historii a archeologii Jesenicka, či o jeho fauně a flóře. K muzeu se řadí také expozice o Vincenzi Priessnitzovi, kterou je možné navštívit přímo v Lázních Jeseník, v jeho rodném domě. 

Speciální nabídka